Aktualności

INFORMACJA

Data dodania: 1 luty 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 115
W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zimowego utrzymania dróg, Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu wyjaśnia, że po wystąpieniu intensywnych opadów śniegu, za priorytet przyjął w pierwszej kolejności usunięcie zalegającego śniegu na całej szerokości jezdni, w celu zapewnienia bezpiecznego mijania się oraz wyprzedzania pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.

W drugiej kolejności przystąpiono do wywozu śniegu z chodników. Za priorytet w kolejności wyboru ulic, na których prowadzono prace, przyjęto intensywność ruchu pieszego oraz ilość zalegającego śniegu.

Grupy patrolowo-remontowe PZD na bieżąco udrażniają rejony wejść na przejścia dla pieszych oraz azyle znajdujące się w ciągach dróg powiatowych.

Na chwilę obecną śnieg ze wszystkich dróg powiatowych został usunięty. Tutejszy Zarząd informuje, że w dalszym ciągu prowadzone będą prace związane z usuwaniem śniegu. Obecnie dotyczą one miejsc mniej newralgicznych dla ruchu.

Podczas akcji ZUD zbierany jest śnieg i skuty lód z chodników przez utrzymujących je prawidłowo mieszkańców przy drogach powiatowych.

Zobacz także

stat4u