Aktualności

Letnie roboty utrzymaniowe na drogach powiatowych (zdjęcia)

Data dodania: 23 sierpień 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 111
Na terenie powiatu trwają zaawansowane prace w ramach bieżącego utrzymania dróg. Obecnie przy drodze powiatowej w gminie Ochotnica Dolna prowadzone są prace remontowe, konserwacyjne i porządkowe.

Na całej sieci dróg powiatowych wykonywane są kompleksowe roboty utrzymaniowe. W chwili obecnej prowadzonych jest kilka zadań przewidzianych do wykonania w okresie letnim.

Oprócz remontu obiektów naruszonych podczas ubiegłorocznej powodzi zlokalizowanych w ciągu drogi powiatowej nr 1637K Harklowa – Tylmanowa, na całym jej odcinku trwają prace polegające na koszeniu mechanicznym oraz ręcznym traw w pasie drogowym. W ramach bieżącego utrzymania dróg wykonano już renowację rowów odwadniających wraz ze ścinaniem poboczy oraz remont nawierzchni emulsją i grysami.

W ostatnim czasie zostało odnowione oznakowanie poziome oraz uzupełnione pobocza w miejscach niebezpiecznych. W rejonie budynku urzędu gminy w Ochotnicy Dolnej udrożniono i wyczyszczono przepust pod drogą powiatową (ze względu na przekrój przepustu prace w tym miejscu musiały być wykonane ręcznie).

W galerii poniżej zdjęcia podczas prac wykonywanych na drodze powiatowej w Ochotnicy.

galeria

Zobacz także

stat4u