Aktualności

Most w Krościenku w pełnej krasie

Data dodania: 24 sierpień 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 2482
Definitywnie zakończyła się budowa dwóch bliźniaczych mostów w Krościenku nad Dunajcem. Inwestycja kosztowała ponad 14 milionów złotych, trwała ponad dwa lata, a jej wykonawcą była firma Mostmar. W pierwszym etapie powstał nowy most (oddany do użytku we wrześniu ub.r.), identyczny jak sąsiedni, stary obiekt z 1934 roku - ten zaś, w drugim etapie został wyremontowany. Wynikiem są dwa, identyczne mosty, które zabezpieczają na dziesiątki lat bezpieczny i wygodny dojazd do uzdrowiska Szczawnica.

Mosty mają długość prawie 130 metrów, szerokość 10 m., mają po trzy przęsła, każde o długości 38 metrów i jezdnię o szerokości 5,5 m. Przez mosty prowadzi ścieżka rowerowa. Cały obiekt jest podświetlany.

Inwestycja pn. "Poprawa dostępu do uzdrowiska Szczawnica przez budowę mostu na Dunajcu jako I etap porządkowania ruchu drogowego w miejscowości Krościenko" była współfinansowana kwotą 8,5 miliona złotych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Pozostałą część sfinansował Powiat Nowotarski i miejscowe samorządy - Krościenko i Szczawnica.


galeria

Zobacz także

stat4u