Budowa mostu na potoku Piekielnik (zdjęcia)

Powiększ obraz

Trwa rozbudowa odcinka drogi powiatowej w Długopolu połączona z budową nowego mostu na potoku Piekielnik. Na czas robót budowlanych wyznaczono objazdy przez Wróblówkę oraz Czarny Dunajec.

Zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr 1663K od km 0+393,55 do km 0+910,20 wraz z rozbiórką i budową nowego mostu na potoku Piekielnik. Stary obiekt został już rozebrany, a w jego miejscu powstaje nowa przeprawa.

Inwestycja zakłada ponadto rozbiórkę istniejących przepustów, budowę prawostronnego chodnika na całej długości odcinka, budowę i przebudowę zjazdów, budowę i przebudowę rowów przydrożnych oraz rozbudowę kanalizacji deszczowej.

W związku z zamknięciem odcinka drogi, wprowadzono objazdy drogą powiatową oraz drogą wojewódzką 958 przez miejscowości Wróblówka oraz Czarny Dunajec.

Wykonawcą zadania jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Nowego Targu, a prace mają potrwać do lipca przyszłego roku.

Szacowany koszt całości inwestycji to około 4 mln złotych, z którego połowa stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w roku 2019.