Trwa modernizacja drogi powiatowej Krościenko – Szczawnica (zdjęcia)

Powiększ obraz

Jeszcze w tym roku mieszkańcy i turyści będą mogli podróżować zmodernizowaną drogą z Krościenka do Szczawnicy. Na chwilę obecną roboty przebiegają sprawnie, jednak na odcinku objętym inwestycją należy spodziewać się czasowych utrudnień.

Trwająca modernizacja jest częścią projektu wykonywanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja. Partnerami projektu są: Preszowski Kraj Samorządowy, Województwo Małopolskie oraz Powiat Nowotarski.

W ramach projektu Powiat Nowotarski wykonuje rozbudowę drogi powiatowej nr 1636K Krościenko – Szczawnica o łącznej długości 3,030 km, która obejmuje dwa odcinki:

1) w Krościenku – odcinek ulicy Kozłeczyzna o długości 1,57 km (za mostem w kierunku przystani flisackiej),
2) w Szczawnicy – odcinek ulicy Głównej o długości 1,46 km (od Biedronki do skrzyżowania z ulicą Pienińską).

Zakres inwestycji jest szeroki, natomiast większość prac prowadzonych będzie na drodze w Krościenku. Wzdłuż ulicy Kozłeczyzna powstaną lewo i prawostronne chodniki, a jezdnia zostanie poszerzona. Przebudowie ulegnie ścieżka rowerowa, zjazdy indywidualne i publiczne. Powstanie zatoka postojowa oraz nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych z wyspami azylu. W ramach zadania wyremontowany zostanie most nad potokiem Kozłeckim. Rozbudowa obejmie budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Inwestycja obejmie przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę istniejących przepustów wraz z zabezpieczeniem skarp oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu. W ciągu drogi zostaną wybudowane specjalne przepusty oraz ogrodzenia zbierająco-naprowadzające dla migrujących płazów.

W Szczawnicy na odcinku ulicy Głównej zostanie przebudowane oświetlenie uliczne. Wzdłuż pasa drogowego pojawiają się słupki, a droga zostanie wzbogacona o nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD z Ochotnicy Dolnej, natomiast jej wartość sięga 11 mln złotych.

Modernizacja drogi potrwa do września 2020r.

Przypominamy, że obecnie na trasie Krościenko – Szczawnica należy spodziewać się utrudnień. Na czas robót jezdnia została zawężona do jednego pasa ruchu, natomiast przejazd odbywa się wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.